1977 yılında İstanbul’da doğdu. 1999 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ ni 1. likle bitirerek Şehir Planlamacısı oldu. Öğrenimi ile eş zamanlı olarak İnterstar ve Kral TV Halkla İlişkiler Müdürü Asistanlığı yaptı. NTV’de yapım yardımcısı ve yönetmen yardımcısı görevlerinde bulundu. Mimar Sinan Üniversitesi’ nde Şehir Planlama, Kadir Has Üniversitesi’ nde MBA üzerine master öğrenimi gördü ancak ikisini de bitirmedi.

2000 yılında Zap Medya firmasının kuruluşunda bulundu ve ortağı oldu. 2007 senesinde, yerli sermayeli ve Türkiye’ nin ilk internet ajansı olan Zap Medya’ nın satışını gerçekleştirdi ve 2009 yılının sonunda Zap Medya’dan ayrıldı. 

Bugüne kadar yaklaşık 4000 adet internet kampanyasını yönetti. İnternet Reklamcılığıyla ilgilli olarak Türkiye’ de pekçok ilkin gerçekleştirilmesinde katkısı bulunmaktadır. Sosyal medya, mobil reklam ve pazarlama, arama motoru pazarlaması konularında analitik ve yaratıcı çalışmalar yapmaktadır.

Innovative Ventures (Inovent) ve Marketing Management Enstitute (MMI) ‘ nün danışmanıdır. IAB Türkiye Platformu’ nun ilk Divan Başkanı ve kurucu üyelerindendir. Türkiye’ de bir ilk olan Mynet Webschool fikir sahibi, okul müdürü ve eğitmenidir. IPZ GIA, Kristal Elma, Altın Örümcek, DPID ve Meribel’ de jüri üyeliği yaptı ve pek çok üniversitede seminer ve konferans vermektedir. İnteraktif dünyayla ilgili olarak gazetelerde ve dergilerde yazıları yayınlanmıştır. Webstar Türkiye 1‘in fikir sahibidir ve kordinatörlüğünü yapmıştır.

IPTV Derneği, Galata Business Angels (GBA) Melek Yatırımcılar Derneği kurucu üyesidir. TUBISAD yeni medya komisyonunda da üyeliği bulunmaktadır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde internet reklamcılığı ve interaktif pazarlaması dersi vermiştir, Basın İlan Kurumu ile beraber Türkiye genelinde Geleceğin Medyasına Hazırlık programına katılmıştır.

3 sene kadar çeşitli spor sitelerinde futbol ve Fenerbahçe yorumları yazmıştır. 1 sene kadar da Radyospor’ da “Merkez” isimli spor programını sunmuştur. Ayrıca Belgesel, Kısa Film, Sinema Filmi üreten Sugarworkz’ ün bir üyesidir. Bu şapkasıyla da pek çok filmin yapımcılığında bulunmuştur.

Pınar Hanım’la evli, Can adında yakışıklı bir oğlu ve Mini adında tatlı mı tatlı bir köpeği olan Şeker, Dijital Büro İstanbul ajansını 2010 yılında kurmuştur ve Genel Müdür’lük görevini üstlenmektedir.